Tradycyjnie, z początkiem nowego roku w sali widowiskowej WDK w Czyżowicach odbyło się Noworoczne Spotkanie Seniorów Czyżowic. W organizację spotkania zaangażowali się dyrekcja i pracownicy WDK, Rada Sołecka Czyżowic, czyżowiccy radni.W spotkaniu wzięło udział 180 osób. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Gorzyce – Daniel Jakubczyk.. Przybyłych gości przywitali: dyrektor WDK – Bibianna Dawid, oraz w imieniu Rady Sołeckiej - pani Urszula Pochopień, które zachęciły wszystkich do świętowania w miłej atmosferze. Zapowiedziano bogaty program artystyczny oraz zaproszono do poczęstunku (smaczny bogracz, kawa, ciasta, owoce).


Na początek pięknym utworem wierszowanym przywitała gości lokalna gawędziarka pani Wiesława Paloc z Czyżowic.
Program artystyczny rozpoczął zespół „Bełszniczanki" pod kierunkiem instruktor Eweliny Poloczek. Zespół przygotował przepiękny program jasełkowy z kolędami i pastorałkami. Prócz wartości tekstowej na występ „Bełszniczanek" składały się także wyjątkowo dopracowane stroje sceniczne. Po „Bełszniczankch" z wiązanką kolęd i pastorałek zaprezentował się zespół folklorystyczny „Czyżowianki" pod kierunkiem Henryka Sosny. Zespół wykonał utwory „Patrzcie bracia", „Gdy śliczna panna", „Pastuszek bosy"oraz „Lulaj go matko lulaj". Jak co roku wyczekiwany przez zebranych na sali seniorów Chór „Moniuszko" pod kierunkiem Barbary Grobelny wykonał przepięknie 3 kolędy, a były to: „Bracia patrzcie jeno", „Pospieszcie pastuszki", „Gloria". Na zakończenie znana wszystkim uczestnikom Pani Wiesława Paloc zaprezentowała wspaniale dobrane utwory gawędziarskie, humoreski i śląskie kawały.
Po występach rozpoczęła się najważniejsza część spotkania: wspólne rozmowy i śpiewanie kolęd, przy akompaniamencie pani Barbary Grobelny, akordeonisty pana Henryka Sosny oraz grającego na harmonice ustnej Antoniego Adamika.

Zorganizowanie spotkania nie byłoby możliwe bez życzliwości naszych sponsorów. Za co serdecznie dziękujemy. A są to przede wszystkim:
-Pan Jan Worek - właściciel cukierni „Delicja" w Czyżowicach
-Państwo Ewa i Marian Jureczka z Czyżowic
-Państwo Agnieszka i Daniel Kuraszowie z Czyżowic

Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę:
- „Bełszniczanek" i pani Eweliny Poloczek
- Chóru „Moniuszko" z panią dyrygent Barbarą Grobelny
-„Czyżowianek" i pana Henryka Sosny
- Pani Wiesławy Paloc
oraz wszystkim pracownikom Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach.

Organizatorzy