koncertTradycyjnie, z początkiem Nowego Roku Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach zaprosił mieszkańców, sympatyków i sponsorów na Koncert Noworoczny.
W tym roku składał się z dwóch części tematycznych: Na jego pierwszą część składały się kolędy i pastorałki – te znane, ale również te mniej znane, zaś drugą część stanowiły utwory rozrywkowe, wpisujące się w klimat karnawału.


Na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy WDK w Czyżowicach, te zespoły, które w swojej pasji artystycznej sięgają w rejony muzyki klasycznej, koncertowej oraz realizujące artystyczne etiudy teatralne.
Wystąpiły: Zespół Wokalny i Dolce Canto pod kierunkiem Barbary Grobelny, Orkiestra Gminy Gorzyce kierowana przez Henryka Krótkiego, zespół „Kaprys" pod kierunkiem Agaty Hyły-Ignacek, zespół folklorystyczny „Czyżowianki" pod kierunkiem Henryka Sosny oraz Chór im. St. Moniuszki pod kierunkiem Barbary Grobelny przy akompaniamencie Beaty Stabli-Kosubek.
Na zakończenie koncertu pani dyrektor Bibianna Dawid złożyła licznie zgromadzonej publiczności życzenia Noworoczne: „...abyśmy spróbowali w tym roku jeszcze bardziej otworzyć nasze serce na drugiego człowieka, otworzyć również nasze domy, spotykać się, zacieśniać więzi. Aby wszystkim trudnym obowiązkom i życiowych decyzjom w roku 2016 towarzyszyła miłość, rozsądek i muzyka".
Koncert Noworoczny cieszy ogromną popularnością, sala wypełniona była do ostatniego miejsca, a występom artystów towarzyszyły owacje na stojąco!

Mamy nadzieję, że Koncert Noworoczny dostarczył wszystkim słuchaczom wielu emocji, wzruszeń i że na długo pozostanie w pamięci. Liczmy na to, że za rok znowu się spotkamy, by wspólnie kolędować.

{gallery}/2016/relacje/koncert_noworoczny/{/gallery}

Ewa Sosna
WDK Czyżowice