wisła11 779bc

Oczekiwany z niecierpliwością przez wszystkie dzieci zimowy wypoczynek dobiegł końca. Tradycyjnie kto chciał mógł skorzystać z wielu ciekawych, twórczych i atrakcyjnych zajęć (zabawy, gry, warsztaty oraz rywalizacje sportowe). Codziennie jeździliśmy na basen do Gorzyc, a podczas zajęć technicznych dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać karmniki dla ptaków, które zostały zawieszone na pobliskich drzewach.

Odbyły się również warsztaty kulinarne, na których grupa ponad 40.tu dzieci samodzielnie przygotowała i zdegustowała przepyszne naleśniki. Nie mogło również zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek i zabaw na dworze. Chociaż śniegu było „jak na lekarstwo”, bawiliśmy się znakomicie. Jak co roku podczas trwania ferii zorganizowana była wycieczka na lodowisko do Pszowa. Zainteresowanie wyjazdem było ogromne. Liczyła się dobra zabawa i pomimo bolących nóg i kostek humor dopisywał. Swoje dwa dni mieli również mali kinomani, którzy uczestniczyli w „Nocy Kina” połączonej z nocowaniem w naszym domu kultury.

W drugim tygodniu ferii również nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy. W programie znalazły się propozycje zarówno dla miłośników kina, książki oraz gier i łamigłówek. Dzieci miały okazję tworzyć przeróżne rzeźby z masy solnej, bawiono się w detektywów podczas „Podchodów”. Dodatkowo zorganizowane były zajęcia literacko-plastyczne w oparciu o książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów, mające na celu rozwój wyobraźni. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim całodniowa wycieczka do Wisły, gdzie największą atrakcją był kulig saniami zaprzężonymi w konie, w prawdziwej zimowej scenerii Kubalonki. Na miejscu na dzieci czekały ciepłe kiełbaski i rozgrzewająca herbatka. Po dostarczeniu porcji energetycznej wszystkie dzieciaki szalały na śniegu, zabawom i śmiechu nie było końca.

Zwieńczeniem tegorocznych ferii był turniej gier planszowych. Tegoroczną „Akcję zima na wsi” można uznać za bardzo udaną, czego dowodziła frekwencja! Codziennie Dom Kultury w Czyżowicach odwiedziło 30 – 40 dzieci, co potwierdzało, że oferta była ciekawa i atrakcyjna! Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym instruktorom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już za parę miesięcy na „Akcję lato na wsi" z Wiejskim Domem Kultury w Czyżowicach, a zapowiada się bardzo ciekawie!

 

{gallery}/2016/relacje/akcja_zima/{/gallery}