b_400_400_16777215_0_0_images_stories_2016_relacje_gitary_rogow_gitara2_a489f.jpg22 stycznia br. zaprosiliśmy mieszkańców Rogowa na spotkanie przy blasku świec z melodią naszych tradycyjnych polskich kolęd w tle. Na świetlicowej scenie wystąpiły dzieci uczestniczące w zajęciach kółka gitarowego oraz zespół "Rogowianki". Pięknemu międzypokoleniowemu graniu i śpiewaniu towarzyszyła bardzo ciepła i życzliwa atmosfera, jaka panowała wśród zebranych słuchaczy. Spotkanie kolędowe przy gorącej kawie, herbacie obok choinki jeszcze raz pozwoliło nam wrócić do świątecznego klimatu - tym razem ze śniegiem za oknem - za którym tęskniliśmy w grudniu. Śnieg, blask świec, niespieszne rozmowy przy stolikach, a na scenie "gwiazdeczki"! Tylko tyle albo AŻ TYLE jednego wieczoru na poddaszu małej świetlicy.

 

Zajęcia gitarowe w świetlicy od kilku już lat cieszą się ogromnym powodzeniem, a kolejne osoby coraz chętniej dołączają do naszych grup. Koncert kolędowy jest zatem okazją do zaprezentowania osiągnięć muzycznych ćwiczących co piątek gitarzystów. Tegoroczny program przygotowały 2 grupy starsze, z którymi od września współpracuje młoda gitarzystka - świetlicowa wolontariuszka - Karolina Smołka. Kolędy zagrały: Magda Katryniok, Natalia Pawłowska, Maja Kubica, Natalia Stwiertnia, Julia Stebel, Kamila Świętochowska, Roksana Stabla oraz Aleksandra Rymań - flet, Martyna Ciura - keyboard. Gratulujemy dziewczynom zaangażowania, zapału do ćwiczeń i życzymy dalszego rozwoju!

Muzyczne spotkanie stało się też okazją do podsumowania i wręczenia nagród w świątecznym konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę. Zwycięzcom gratulujemy!

Ewelina Poloczek - kierownik świetlicy w Rogowie

{gallery}2016/relacje/gitary_rogow{/gallery}