b_400_400_16777215_0_0_images_stories_dscn3876.jpg Mieszkańcy Czyżowic nie zawiedli i licznie przybyli na Jarmark Świąteczny zorganizowany przez miejscową podstawówkę, stowarzyszenie „Perspektywa” i inne organizacje społeczne z Czyżowic. A było na kiermaszu co robić i co oglądać. Było też na co wydać pieniądze. Szkoły przygotowały wyjątkowe bogactwo stroików a przede wszystkim pysznych ciasteczek, własnoręcznie upieczonych przez rodziców. – Sława naszych ciasteczek wyszła już poza Czyżowice. Przyjeżdżają po nie nawet z Wodzisławia – mówi jedna z pań, która wspólnie z koleżankami sprzedawała na jarmarku słodkości. Dochód ze sprzedaży całkowicie zostanie przeznaczony na konto placówek oświatowych.
{mosimage} Mieszkańcy Czyżowic nie zawiedli i licznie przybyli na Jarmark Świąteczny zorganizowany przez miejscową podstawówkę, stowarzyszenie „Perspektywa” i inne organizacje społeczne z Czyżowic. A było na kiermaszu co robić i co oglądać. Było też na co wydać pieniądze. Szkoły przygotowały wyjątkowe bogactwo stroików a przede wszystkim pysznych ciasteczek, własnoręcznie upieczonych przez rodziców. – Sława naszych ciasteczek wyszła już poza Czyżowice. Przyjeżdżają po nie nawet z Wodzisławia – mówi jedna z pań, która wspólnie z koleżankami sprzedawała na jarmarku słodkości. Dochód ze sprzedaży całkowicie zostanie przeznaczony na konto placówek oświatowych.
Podczas gdy pod Wiejskim Domem Kultury w najlepsze trwał wzmożony handel, w samym WDK-u również nie brakowało atrakcji. Każdy gość jarmarku mógł wziąć udział w loterii fantowej przygotowanej przez Szkołę Podstawową w Czyżowicach. O świąteczną oprawę zadbali uczniowie czyżowickich szkół, którzy wystąpili z tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym. Starsi uczestnicy jarmarku – rodziny muzykujące, nawiązały do wspólnego rodzinnego kolędowania. Przy okazji przypomniały kilka nieco już zapomnianych wspaniałych kolęd. A nad wszystkim czuwał Święty Mikołaj, któremu pomocą służyły aniołki i… pies Hektor.
Zdjęcia udostępnione przez W. Langrzyk do obejrzenia w naszej galerii >>>